Viss par un ap Keitas Midltones kāzu tērpu!

grgr
2011. gada 29. aprīlis bija tā diena, kad ikvienam bija iespēja kļūt par liecinieku Velsas prinča Viljama un lēdijas Keitas Midltones kāzu norisei. Tad nu nolēmu aplūkot Keitas kāzu kleitu un visus pārējos ar to saistītos aksesuārus. Ja nu kāds vēl nezina, tad viņi iepazinās 2001. gadā, uzsākot studijas Sentendrūsas universitātē Skotijā. Savukārt saderināšanās notika pagājušā gada oktobrī, brīvdienu laikā Kenijā. Lūk, arī varat aplūkot, manuprāt, brīnumskaisto saderināšanās gredzenu, zem kura ir uzlikts arī pats laulību gredzens. Tas ir zila safīra gredzens ar 18 karātiem. Tiek lēsts, ka tā vērtība ir ap 33 000 eiro. Šis gredzens ir prinča Viljama ģimenes relikvija — traģiski bojāgājušās princenes Diānas saderināšanās gredzens. Gredzens jau glīts, bet diezcik patīkami nebūtu valkāt nelaiķa gredzenu.
 

Lieki piebilst, ka kāzas bija ļoti grandiozas. Nemaz nešaubos, ka tās vēl ilgi tiks iztirzātas un apspriestas. Galu galā karaliskās kāzas ir ļoti nozīmīgs notikums Britu karaļnama vēsturē un britu kultūrā kopumā. 
Bet kas gan tās būtu par kāzām bez līgavas kleitas? Ilgu laiku līgavas kāzu kleitas dizainera vārds un stils tika rūpīgi glabāts noslēpumā, tādējādi radot kārtējās spekulācijas mediju vidū. Tika minēti visdažādākie dizaineru vārdi. Tostarp izskanēja variants, ka kāzu tērpu ir darinājusi pati Keita. Taču noslēpums beidzot ir atklāts. Tērpu ir darinājusi modes nama „Alexander McQueen” dizainere Sāra Bertone.
Lūdzu uzmanību — pati kleitas dizainere!

 
sāraSalīdzinot ar Viljama mātes, princeses Diānas kāzu tērpu, Keitas tērps tiek dēvēts par samērā atturīgu. Taču to var skaidrot ar 21. gs. prasībām karaliskās līgavas tērpam. Daudzi Keitas kleitu salīdzina ar pašas Elizabetes II kāzu tērpu. Pat pasaules modes guru Karls Lāgerfelds tērpu nodēvējis par ļoti skaistu un klasisku.
Nākamajās divās bildēs varat salīdzināt princeses Diānas un lēdijas Keitas Midltones kāzu kleita.


diāna
Princese Diāna


kleitaaaa
Lēdija Keita MidltonePati Keita vēlējās, lai kāzu tērps apvienotu tradicionālo un moderno, vienlaikus ietverot mākslinieciskus akcentus, kas būtībā ir arī izdevies. Var teikt, ka šajā tērpā ir apkopota visa Lielbritānijas vēsture. Paskaidrošu arī kādēļ. Tātad tērps ir britu roku darbs. Kleitas audums un mežģīnes ir tapušas Lielbritānijā un Francijā, savukārt audumu raksts ir īpaši izraudzīts pēc īru modes. Mans personīgais skatījums uz to ir pozitīvs. Tas tikai liecina par sava veida patriotismu un cieņu attiecībā pret vēsturiskajām lietām. 


tradīcijas Kleitas plecu un piedurkņu daļu rotā baltas mežģīnes, kas, kā jau iepriekš minēju, ir smalks roku darbs. Starp citu, šogad modē ir tieši aktuāls šis mežģīņu caurspīdīguma efekts. Savukārt kleitas ņieburs un svārki ir pašūti no ziloņkaula krāsas zīda un satīna auduma. Manuprāt, tīri jauka kombinācija. Šī kleita ir paraugs klasiskajam v – veida kakla izgriezumam. Es jau būtu izvēlējusies nedaudz savādāku izgriezumu, bet nu obligātie noteikumi tomēr ir un paliek noteikumi.


gfgKleitas šlepes kopējais garums ir divi metri un septiņdesmit centimetri. Vērojot tiešraidi, varēja pamanīt, ka Keitai ir nelielas problēmas ar šlepes „savaldīšanu.” Nu nav jau joka lieta, ņemot vērā arī to, ka viņa pirms kāzu ceremonijas speciāli trenējās staigāt ar šo šlepi. 
 

šleepe Savukārt plīvurs darināts no smalka zīda tilla un tā mala apstrādāta ar roku izšūtiem ziediem. 


plīvurs Arī kurpes tika veidotas „Alexander McQueen” modes namā. Tās ir pagatavotas no satīna auduma. Savukārt kurpju mala ir apstrādāta arī ar šo brīnumskaisto mežģīni. Man diemžēl neizdevās atrast bildi, kur varētu aplūkot šīs kurpes, toties atradu bildi ar ekskluzīvām kāzu kurpēm, kuras  Keitai piedāvāja dažādi dizaineri. Kurpes interesantas, taču, kā zināms, Keita vairāk dod priekšroku kurpēm bez papēžiem.


tufļiii Britiem jau no seniem laikiem ir izveidojusies tradīcija, ka līgavas tērpā ir jābūt kaut kam senam, jaunam, zilam un aizlienētam. Arī Keita ir parūpējusies par šīs tradīcijas ievērošanu. Viņai izpalīdzēja pati Elizabete II, aizlienējot savu diadēmu jeb slaveno Krievu vainagu, ar kuru savulaik bija laulājusies viņa pati. Nelielai informācijai — šī diadēma tika izgatavota krāšņā krievu stilā 19. gs. 30. gados.

Savukārt zilo krāsu varēja vērot Keitas auskaru safīros, ko viņai dāvāja viņas vecāki. 
Auskari ir darināti sena britu simbola — ozollapiņu formā.

 


diadēma


 

Šobrīd daudzviet internetā šī līgavas kleita jau ir nodēvēta par gadsimta kāzu kleitu jeb līgavu modes paraugu. Tajā pašā brīdi Britu prese uzskata, ka Keitas Midltones kāzu kleitu nav iespējams nosaukt par oriģinālu, jo, kā izrādās, kleitas dizainere S. Bērtone ideju esot aizņēmusies no tālā 1956. gada, kad aktrise Greisa Kellija laulājās ar Monako princi Renē. Lūk, arī bildes salīdzinājumam un izvērtēšanai. 


sal2
Aktrise Greisa Kellija


sal1 
Lēdija Keita Midltonepf1304105161
Greisa Kellija un Monako princi Renē


pf1304105213
Princis Viljams un Keita Midltone


 


P.S. informācija ņemta no dažādiem avotiem!
  • +20
  • 30 aprīlī 2011, 15:38
  • mamba

Komentāri (5)

RSS nerādīt / parādīt
+
0
man tā patika viņu kāzas, vilijams un keita izskatījās tiik iemīlējušies, it īpaši tad kad vilijams ieraudziija keitu un kad viņi deva zvērestu. <3
+
0
Skaists rakstiņš.
Man tik ļoti patīk Keita,
tāda smaidoša, liels pozitīvisma iemiesojums. :)
noteikti plusiņš tev par rakstu.
+
0
Skaistākā kleita uz pasaules, patiešām, un lielisks pāris! :)
+
0
Kleita tiešām pārdomāta, tāpēc arī gala rezultāts ir brīnišķīgs!
Atliek vien pieminēt, ak pirms kāzām Keita ieturēju 3 mēnešu diētu, un viņai tika veiktas pāris nelielas plastiskās operācijas. Ko tik nedarīsi karalisko kāzu labā!
++ Ļoti pārdomāts raksts :)
+
0
Kleita droši vien dzīvē izskatīijās greznāka!
Ļoti daudz informācijas — lieliski!!!

Tikai reģistrētie un autorizētie lietotāji var komentēt.
Publikācijas, Apģērbi, Viss par un ap Keitas Midltones kāzu tērpu!